Menu

COACH REGISTRATION
CLICK HERE TO REGISTER

Upcoming Events

JUL
11
MYS Board Meeting
7:00 PM
Municipal Building - 2nd Floor
JUL
16
Equipment Bag Return
9:00 AM
Fortress Store & Lock
AUG
1
MYS Board Meeting
7:00 PM
Municipal Building - 2nd Floor

Standings

8U Baseball
Team W L T GB
8u Reds - Kahle 9 1 2 0
8u Indians - Jackson 10 2 0 0
8u Royals - McLaughlin 5 3 3 3
8u Pirates - Elsasser 5 5 2 4
8u Cubs - Holman 4 7 0 5.5
8u Rays - Fleming 3 7 0 6
8u Orioles - Nutley 0 11 1 9.5
8U AA Baseball
Team W L T GB
8u AA Yankees - Chang 10 1 1 0
8u AA Giants - Oney 10 2 0 0.5
8u AA Cardinals - Benton 7 4 1 3
8u AA Nationals - Visconti 4 6 1 5.5
8u AA Reds - Elegeer 5 7 0 5.5
8u AA Royals - Tartabini 2 10 0 8.5
8u AA Pirates - Pennetti 1 9 1 8.5
10U Baseball
Team W L T GB
10u Mariners - McNary 9 2 1 0
10u Braves - Knox 7 3 1 1.5
10u Blue Jays Lipps 6 5 1 3
10u Reds - Bair 5 4 3 3
10u Rockies - Rose 5 6 0 4
10u White Sox - Evans 2 8 1 6.5
10u Diamondbacks - Chapman 2 8 1 6.5
10U AA Baseball
Team W L T GB
10u AA Tigers - Dalton 10 0 0 0
10u AA Pirates - Schmitt 6 4 1 4
10u AA Royals - Christy 6 5 0 4.5
10u AA Yankees - Louis 4 6 1 6
10u AA Angels - Best 0 11 0 10.5
10U Aftershocks
Team W L T GB
10u AfterShock - Brutvan 0 0 0 0
10u AfterShock - Crociata 0 0 0 0
12U AA Baseball
Team W L T GB
12u Red Sox - Baker/DeLeo 12 0 0 0
12u Yankees - Geiser 8 3 0 3.5
12u Cardinals - Dougherty 7 3 1 4
12u Reds - Elegeer 8 5 0 4.5
12u Cubs - Ebdon 8 5 0 4.5
12U Mariners - JB Thierauf 7 5 1 5
12u Indians - Hudak 1 10 0 10.5
12u White Sox - Hart 1 11 0 11
12u Giants - Jones 1 11 0 11
12U Aftershocks
Team W L T GB
12U AS Gawkins Vandever 8 3 0 0
Loveland Black 2 0 0 1.5
Loveland Orange 0 1 0 3
Fairfield Yankees 0 1 0 3
Lebanon Black 0 1 0 3
Monroe - MP 0 2 0 3.5
12u AS Hurr 1 3 0 3.5
13U Intermediate Baseball
Team W L T GB
13u White AS- McClain 4 0 0 0
13u Dodgers - Dennehy 4 2 0 1
13u Black AS - KSmith 3 3 0 2
13u Rangers - Champ 3 5 0 3
13u Yankees - Bhatt 1 5 0 4
Junior Baseball
Team W L T GB
JR Angels - Haavig 3 0 0 0
JR Royals - Smith 2 2 0 1.5
JR AS - Lewis 0 0 0 1.5
JR Diamondbacks - Hudak 0 3 0 3
Senior Baseball
Team W L T GB
SR Rays - Bockerstette 2 0 0 0
D-Backs - Bockerstette AS 0 0 0 1
SR Brewers - Brase 0 0 0 1
SR Rockies - Sens 0 2 0 2
Big League Baseball
Team W L T GB
Team A Bigs 0 0 0 0
8U Softball - North
Team W L T GB
Mason - Synan 8U 14 0 0 0
Loveland - Anslinger 8U 8 4 0 5
Blanchester - Phelps 8U 9 5 0 5
Kings - Mettey 8U 7 5 2 6
Mason - Mackert 8U 7 6 1 6.5
Mason - Mercer 8U 7 6 1 6.5
Lebanon - Hensley 8U 5 6 0 7.5
Mason - Rosetti 8U 5 7 2 8
Lebanon - Carr 8U 5 7 2 8
Lebanon - Collins 8U 4 8 0 9
Clinton Massie - George 8U 3 10 1 10.5
Lebanon - Kairn 8U 0 10 1 12
8U Softball - SouthEast
Team W L T GB
Kings - Parkhurst 8U 12 1 1 0
Loveland - Murray 8U 10 4 0 2.5
Butlerville - Hopkins 8U 9 4 1 3
Kings - Atwood 8U 8 4 2 3.5
Little Miami - Meece 8U 8 5 1 4
Loveland - Walton 8U 7 6 1 5
Little Miami - Fecher 8U 6 7 1 6
Kings - Kleis 8U 4 8 2 7.5
Loveland - Hawks 8U 4 9 1 8
Loveland - Knabe 8U 4 10 0 8.5
Kings - Garza 8U 0 14 0 12.5
8U Softball - SouthWest
Team W L T GB
PYO - Schultz 8U 13 0 1 0
Mason - Meinberg 8U 9 4 1 4
Lakota - Bany 8U 7 4 1 5
Lakota - Orr 8U 8 5 0 5
Mason - Thompson 8U 7 5 0 5.5
Lakota - Griggs 8U 6 4 3 5.5
Lakota - Kruger 8U 6 6 0 6.5
Monroe - Williams 8U 4 5 1 7
Monroe - Margerum 8U 3 6 0 8
Monroe - Gonzalez 8U 3 7 0 8.5
Mason - Galanie 8U 3 8 1 9
Lakota - Gilbert 8U 4 10 0 9.5
Lakota - Worley 8U 1 10 0 11
10U-AA Softball
Team W L T GB
Ohio Thunder 05 - Bolin 5 0 0 0
Ohio Thunder 06 - Spruell 2 1 0 2
Freedom Elite - Schulte 2 3 0 3
10U-A Softball
Team W L T GB
Lebanon Raptors - Chin 10A 9 5 0 0
Mason Meteors - Eshman 10A 8 6 0 1
Little Miami - Young 10A 4 8 1 4
Kings Vipers - Patrick 10A 3 10 1 5.5
10U-B Softball - North
Team W L T GB
Lakota - Fasig 10U 11 1 0 0
Mason - Curtiss 10U 11 3 0 1
Clinton Massie - Redman 10U 8 3 1 2.5
Loveland - Puthoff 10U 7 4 1 3.5
Kings - Huiet 10U 7 5 0 4
Lebanon - Leuzinger 10U 6 8 0 6
Mason - Colton 10U 4 9 0 7.5
Lebanon - Collins 10U 2 10 0 9
Lebanon - Thurston 10U 0 13 0 11.5
10U-B Softball - SouthWest
Team W L T GB
Mason - Purdin 10U 10 3 0 0
Monroe - VonHolle 10U 9 2 0 0
Lakota - Haiber 10U 10 3 0 0
Monroe - Allen 10U 8 4 1 1.5
Monroe - Fults 10U 8 5 0 2
Mason - Stephens 10U 6 7 0 4
Lakota - Petty 10U 5 7 0 4.5
Lakota - Soliday 10U 4 6 0 4.5
Mason - Bethea 10U 4 7 0 5
Lakota - Brunt 10U 4 9 0 6
Lakota - Sepelak 10U 3 10 1 7
PYO - Weber 10U 3 11 0 7.5
12U-B Softball - North
Team W L T GB
PYO - Bustle 12U 11 2 0 0
Kings - Speckert 12UB 6 0 0 1.5
Mason - Harrison 12U 10 4 0 1.5
Mason - Broyles 12U 8 5 1 3
Blanchester - Creager 12U 7 6 0 4
Clinton Massie - Bowman 12U 7 6 0 4
Blanchester - Caldwell 12U 2 8 1 7.5
Mason - Tibbs 12U 2 12 0 9.5
Loveland - Morton 12U 1 11 0 9.5
14U-AA Softball
Team W L T GB
Anderson Redhawks - Wulker 14U 8 1 0 0
OFC Heat 12U - Theuring 1 1 0 3.5
14U-B Softball
Team W L T GB
Monroe - Hunt 14U 13 0 0 0
Clinton Massie - Renner 14U 9 3 0 3.5
Mason - Rabas 14U 10 6 0 4.5
Blanchester - Naylor 14U 8 5 0 5
Butlerville - Stouder 14U 3 10 2 10
Lakota - Molfetta 14U 1 9 1 10.5
Mason - Shaw 14U 0 13 1 13

Results

14U-A Softball
Thursday, June 30, 2016
Mason - Broyles 14U 5
Loveland - Korthaus 14U 19
Tuesday, June 28, 2016
Mason - Broyles 14U 7
Anderson Redhawks - Wulker 14U 20
10U-A Softball
Tuesday, June 28, 2016
Mason Meteors - Eshman 10A 5
Little Miami - Young 10A 6
Tuesday, June 28, 2016
Lebanon Raptors - Chin 10A 15
Kings Vipers - Patrick 10A 4
14U-AA Softball
Tuesday, June 28, 2016
Mason - Broyles 14U 7
Anderson Redhawks - Wulker 14U 20
Monday, June 27, 2016
Lebanon Raptors - Larrick 14U 5
Anderson Redhawks - Wulker 14U 3
10U-B Softball - North
Sunday, June 26, 2016
Lebanon - Leuzinger 10U 6
Lebanon - Collins 10U 0
Sunday, June 26, 2016
Clinton Massie - Redman 10U 14
Kings - Huiet 10U 4
8U Softball - North
Sunday, June 26, 2016
Mason - Synan 8U 8
Kings - Parkhurst 8U 14
Sunday, June 26, 2016
Mason - Mackert 8U 11
Butlerville - Hopkins 8U 5
8U Softball - SouthEast
Sunday, June 26, 2016
Mason - Synan 8U 8
Kings - Parkhurst 8U 14
Sunday, June 26, 2016
Lakota - Griggs 8U 1
Little Miami - Meece 8U 0
8U Softball - SouthWest
Sunday, June 26, 2016
Lakota - Griggs 8U 1
Little Miami - Meece 8U 0
Sunday, June 26, 2016
Mason - Synan 8U 13
PYO - Schultz 8U 12
12U-B Softball - South
Sunday, June 26, 2016
Mason - Bair 12U 17
Loveland - Morton 12U 18
Saturday, June 25, 2016
Mason - Bair 12U 13
Lakota - Marshall 12U 9
12U-B Softball - North
Sunday, June 26, 2016
Mason - Bair 12U 17
Loveland - Morton 12U 18
Sunday, June 26, 2016
Mason - Harrison 12U 11
Lakota - Doran 12A 12
12U-A Softball
Sunday, June 26, 2016
Mason - Harrison 12U 11
Lakota - Doran 12A 12
Saturday, June 25, 2016
PYO - Bustle 12U 8
Lakota - Doran 12A 10
14U-B Softball
Sunday, June 26, 2016
Mason - Broyles 14U 14
Mason - Rabas 14U 13
Saturday, June 25, 2016
Mason - Broyles 14U 14
Butlerville - Stouder 14U 10
10U-B Softball - SouthWest
Sunday, June 26, 2016
Mason - Stephens 10U 8
Lakota - Sepelak 10U 3
Sunday, June 26, 2016
Clinton Massie - Redman 10U 13
Lakota - Haiber 10U 12
10U-B Softball - SouthEast
Sunday, June 26, 2016
Lebanon - Collins 10U 7
Little Miami - Loffer 10U 6
Sunday, June 26, 2016
Lebanon - Leuzinger 10U 9
Kings - Ritter 10U 0
Senior Baseball
Saturday, June 25, 2016
Fairfield Big 8
D-Backs - Bockerstette AS 7
Tuesday, June 21, 2016
Loveland Bigs 19
D-Backs - Bockerstette AS 17
12U AA Baseball
Friday, June 24, 2016
12u Red Sox - Baker/DeLeo 8
12u Yankees - Geiser 3
Wednesday, June 22, 2016
12u Red Sox - Baker/DeLeo 13
12u Reds - Elegeer 2
13U Intermediate Baseball
Thursday, June 23, 2016
13u White AS- McClain 4
13u Black AS - KSmith 3
Thursday, June 23, 2016
13u Rangers - Champ 14
Lakota - Lewendowski 4
Junior Baseball
Wednesday, June 22, 2016
Hamilton FF - Riley 10
JR Royals - Smith 16
Saturday, June 18, 2016
JR Royals - Smith 6
Hamilton FF - Riley 8
8U Baseball
Wednesday, June 22, 2016
8u Reds - Kahle 12
8u Indians - Jackson 8
Monday, June 20, 2016
8u Indians - Jackson 14
8u Rays - Fleming 8
10U Baseball
Tuesday, June 21, 2016
10u Braves - Knox 12
10u White Sox - Evans 23
Tuesday, June 21, 2016
10u Mariners - McNary 18
10u Rockies - Rose 12
10U-AA Softball
Monday, June 20, 2016
Freedom Elite - Schulte 1
Lebanon Raptors - Chin 10A 12
Thursday, June 16, 2016
Ohio Thunder 06 - Spruell 5
Mason Meteors - Eshman 10A 7
8U AA Baseball
Monday, June 20, 2016
8u AA Giants - Oney 10
8u AA Cardinals - Benton 7
Monday, June 20, 2016
8u AA Yankees - Chang 8
8u AA Reds - Elegeer 3
10U AA Baseball
Monday, June 20, 2016
10u AA Tigers - Dalton 12
10u AA Angels - Best 0
Saturday, June 18, 2016
10u AA Pirates - Schmitt 2
10u AA Royals - Christy 10
12U Aftershocks
Sunday, June 19, 2016
12U AS Gawkins Vandever 19
Red Stockings - Wotring 4
Saturday, June 18, 2016
12U AS Gawkins Vandever 13
12u AS Hurr 8
10U Aftershocks
Friday, June 17, 2016
10u AfterShock - Brutvan 7
Cincy Blue Crush 5
Monday, June 13, 2016
10u AfterShock - Brutvan 5
Loveland Generals 18
REGISTER
ONLINE
2016 FALL SEASON REGISTRATION NOW OPEN
CLICK HERE TO REGISTER ONLINE
LATEST NEWS